نقد فیلم محیا

یکی از معدود فیلم های رمانتیک قابل تحسین سینمای ایران می باشد که بر خلاف انتظارها آبکی از کار در نیامده این فیلم را آقای خواجوی کارگردانی کرده. نویسندگی و تهیه کنندگی فیلم هم به عهده خود او بوده است.

بازیگران این اثر عبارتند از: شهاب حسینی، الهام حمیدی، برزو ارجمند، آزیتا حاجیان، انوشیروان ارجمند، مهسا کرامتی، مریم بوبانی و ...

شهاب حسینی در این فیلم بسیار عالی نقش خود را ایفا کرده تا جایی که برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد نقش اول شد که البته بازی او در طول فیلم یکنواخت است و به نظر من محمدرضا فروتن برای بازی در فیلم کنعان بیشتر مستحق بردن سیمرغ بلورین بود. الهام حمیدی هم مثل همیشه با یک آرامش خواص خود به ایفای نقش پرداخته بود و آزیتا حاجیان هم مانند همیشه خوب بود ولی انوشیروان ارجمند در این فیلم یکی از بهترین بازی های خود را به نمایش گذاشته تا جایی که حتی بی احساس ترین آدم ها را هم تحت تأثیر قرار می دهد هرچه از بازی او بگم بازهم کم گفته ام من این فیلم را به خاطر بازی ایشان دوبار دیدم و هردو بارهم لذت بردم حتما به سینما بروید و از بازی این هنرمند ارجمند لذت ببرید.

اما از دیگر قدرت های فیلم هم باید بگویم یکی از مناسب ترین کارهای موسیقی متن سینمای ایران را دارا بود همانند کارهای مجید انتظامی با مایه های سنتی وبسیار زیبا که احساس فیلم را به خوبی منتقل می کرد و حتی بعضی جاها آدم بی اختیار  چشمها را می بست تا فقط به موسیقی بیاندیشد.

فیلم محیا از فیلم نامه بسیار فاخری برخوردار است و و مسائل مختلفی پرداخته است از حرف های عاشقانه گرفته تا بحث های عرفانی و دینی. فیلم نامه فیلم را با آرامش خاصی پیش می برد درست مثل گوش دادن به صدای نسیم و بازتاب آن در ذهن انسان آرامشی که نه تنها خسته کننده نیست بلکه تماشاگر را با خود همراه می کند.

از اشکالات این فیلم می توان به حرکت های دوربین و زاویه های فیلم برداری اشاره کرد که هیچ وقت مورد توجه کارگردانان ایرانی قرار نمی گیرد.

مضمون اصلی فیلم عشق است که با مضامین عرفانی مخلوط شده از اعتقادات اجتماعی گرفته تا زندگی پس از مرگ.

روی هم رفته فیلمی است که حتما باید به سینما بروید و آن را ببینید و از فیلم های کم خرج حمایت کنید. اگر می خواهید به سینما بروید و فقط وقت دارید یک فیلم را در این مدت ببینید به شما پیشنهاد می کنم حتما این فیلم را ببینید. محیا تنها فیلمی بود که من رفتم و در آن صدای چیپس نمی آمد. حتما به سینما بروید و از دیدن فیلم لذت ببرید.

/ 9 نظر / 180 بازدید
kasra

سلام یک زحمتی براتون داشتم: لطفا به وبلاگ من سر بزنید. یک نظرخواهی در مورد عمل كرد 3سال دولت گوسفندي. یک نظرخواهی متفاوت.

تینا

با لینک موافقم [گل][چشمک]

زهره سعیدیان

من نمیتونم به سینما برم واین فیلم رو ببینم با تبادل لینک موافقم : وبلاک خوبی داری موفق باشی مرا با cafee shop لینک کن: <http://femme.persianblog.ir>[گل][گل][خداحافظ]

جواد

سلام علیکم الهام حمیدی هم مثل همیشه با یک آرامش خواص خود به ایفای نقش پرداخته ...منظورت همون خاص!!بوده؟؟؟نوشتی خواص؟ یه چند تا تبلیغ هم بزار...[چشمک]تبلیغ اول وبلاگت نداری

رها

خیلی فیلم آشغالی بود چرت چرت چرت وای حالم به هم خورد

ریژوان

ممنون عالی بود خبلی به کارم اومد در ضمن فیلم بدی نبود اما محتوای زیاد خوبی هم نداشت

اعلی

خیلی هم آبکی و سطحی است. پرداخت فیلم هم مثل همه فیلمهای این سالهای ایران ضعیف است.

http://www.Teobux.com/?ref=spy_man89

در توباکس دات کام شما می توانید با دیدن تبلیغات به صورت روزانه به درآمد ماهیانه خود درآمدی دیگراضافه کنید.ما در اینجا تبلیغات کنندگانی داریم که مایل به پرداخت پول واقعی به شما هستند ،اگر شما مایل به دیدن وب سایت/محصولات آنان باشید شما میتوانید بابت هر تبلیغی که مشاهده می کنید تا 15 تومان درآمد داشته باشید، حتی می توانید با معرفی نفراتی که مایل به دیدن این تبلیغات هستند نیز تا 15 تومان دیگر بابت هر تبلیغی که آنان مشاهده می کنند نیز درآمد داشته باشید.عضویت در توباکس رایگان است و شما می توانید به محض ثبت نام شروع به کسب درآمد کنید. لازم به ذکر است که توباکس دات کام یک شرکت ثبت شده است ، دارای مجوز فعالیت از وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی می باشد و در ستاد سازماندهی پایگاه های اینترنتی نیز به ثبت رسیده است. برای مشاهده و در صورت تمایل عضویت بر روی لینک بالا کلیک کنید.